Blisko Boga

W niewoli religijnych zakazów?

W niewoli religijnych zakazów?

Bartosz Sokół

„Ach, wasze nędzne życie, biedni chrześcijanie! Robiąc to, co nakazuje wam kościół, staliście się niewolnikami kolejnej ideologii. Straciliście chwalebną autonomię wyzwolonej jednostki, utopiliście w kałuży średniowiecznych bajek suwerenność, zgubiliście bezcenną wolność!”


Czy samobójców czeka wieczne potępienie?

Czy samobójców czeka wieczne potępienie?

Weronika Czajko

Wiadomość o samobójczej śmierci Robina Williamsa została przyjęta z wielkim smutkiem i niedowierzaniem. To dobry moment, by porozmawiać o pragnieniu śmierci i rozpaczy, która zdaje się pochłaniać człowieka jak czarna dziura. Czy Ci, którzy doświadczają takich uczuć, są odrzuceni przez Boga? A co z tymi, którzy tym uczuciom ulegli?


Skandal zbawienia

Skandal zbawienia

Mariusz Muszczyński

Naśladując  Mesjasza, stajemy się coraz słabsi. Bardziej szanujemy innych. Coraz bardziej głupi z miłości i poświęcenia. Bardziej dojrzały znaczy słabszy, miększy, mniej hardy. Jak owoc - im bardziej dojrzały, tym łatwiej można zerwać, zgnieść, wycisnąć sok.


Ktoś próbuje zatruć ci życie

Ktoś próbuje zatruć ci życie

Michał Włodarczyk

Mimo, że nie należę do ludzi, którzy za wszystkie niepowodzenia obwiniają diabła, to jednak uważam, że niekiedy dość skutecznie udaje mu się zatruć nam życie poprzez podsuwanie różnych kłamstw.


Tomasz Żółtko: Kim jestem?

Tomasz Żółtko: Kim jestem?

Tomasz Żółtko

"Wmawiano mi to wiele razy i często. A jeśli wciąż i wciąż słyszy się: jesteś nikim, jesteś nikim, to zwykle jest tak, że człowiek zaczyna w to wierzyć - ponieważ łatwiej jest uwierzyć w złe rzeczy, niż w dobre. To dziwne, ale tacy jesteśmy. Ja przynajmniej taki byłem”- opowiada Tomasz Żółtko. Posłuchaj jego historii.


Miłość, to znaczy Jezus – odc. 0/15

Miłość, to znaczy Jezus – odc. 0/15

Jan Piotr Ziółkowski

Hymn św. Pawła o Jezusie? Chyba o miłości! Otóż to, zamierzam pokazać, że Jezus, będąc obrazem Ojca, jest również wcieleniem, wzorem miłości i jako taki może być kluczem do zrozumienia, o czym pisał Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian (13:4-8).


<<  8 9 10 11 12 [1314 15 16  >>  

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.