Blisko Boga

Uzdrowiciel i Lekarz

Uzdrowiciel i Lekarz

Edward Czajko

Przekaz biblijny mówi, że te dwa środki Bożej troski o nasze zdrowie: nadnaturalne i „naturalne”, nie wykluczają się nawzajem. A właściwie muszą iść w parze.


Jak wielki był Chrystus!

Jak wielki był Chrystus!

Bartosz Sokół

“Bóg nasz jest większy niż wszyscy bogowie” (2 Kron 2,4). Problem bałwochwalców polega na tym, że wielbią małych bogów. Chrystus pojawił się na scenie historii jako wielka, nieporównywalna z niczym osobliwość. Dostojny gość, dla którego trzeba było poszerzyć drzwi i radykalnie podnieść sufit.


Zdejmij buty

Zdejmij buty

Bogna Kuczyńska

Cierpienie, temat, którego nie lubimy, a już o wiele łatwiej być jego teoretykiem niż praktykiem. Fundamentaliści chrześcijańscy będą nas przekonywać, że musimy się bardziej starać i przestrzegać określonego zbioru zasad, charyzmatycy zaś, że musimy bardziej oddać się Bogu i doświadczać Jego mocy.


Wieczna kara za kilkadziesiąt lat życia?

Wieczna kara za kilkadziesiąt lat życia?

Bartosz Sokół

Sama idea Bożej kary zazwyczaj budzi mniej wątpliwości niż jej charakter. Czy krótkie życie, nawet jeśli zostało wykorzystane w bardzo zły sposób, zasługuje na nieskończenie długą karę? Czy chrześcijańska wizja odpłaty nie zagubiła gdzieś po drodze proporcjonalności?


Jak będzie w niebie?

Jak będzie w niebie?

Edward Czajko

Chrześcijanie wierzą, że po śmierci oddadzą Bogu nie tylko swego ducha. Ich nadzieja związana jest także ze zmartwychwstaniem ciała, które nastąpi wraz z powtórnym przyjściem Pana Jezusa. Jak będziemy wyglądali w niebie? Co nas tam czeka?


Pochwała łaski Bożej

Pochwała łaski Bożej

Edward Czajko

I odnowię moje przymierze z tobą, i poznasz, że Ja jestem Pan, abyś pamiętała i wstydziła się, i już nigdy nie otworzyła ust ze wstydu, gdy ci przebaczę wszystko, co uczyniłaś - mówi Wszechmocny Pan" (Ks. Ezechiela 16:62-63)


<<  10 11 12 13 14 [1516  >>  

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.