Wielki Wtorek
fot. Juandev, wikimedia.org

Wielki Wtorek

Radosław Siewniak 22 marca 2016

Wielki Wtorek. Jezus naucza w świątyni i bada serca uczonych w Piśmie. Zaglądając we wnętrza ważnych osobistości religijnych i wielokrotnie powiada „biada”.

Wydaje się, że można nad Boga, bardziej pokochać prawo, paragrafy, zasady. W ten sposób zamknąć się i na Boga i na drugiego człowieka. Zamknąć się w poczuciu religijnego zadowolenia ze swego życia, sparowanego z unikaniem ludzi "gorszego sortu" dla mnie. To sterylność, która czyni mnie w moich oczach czystym. To sterylność, która przyciąga w moją stronę "biada".  Miłość Boga i człowieka, praktyczna, czynna, czuła, wrażliwa, słuchająca, chroni nas przed Chrystusowym „biada”.

Miłość do O(o)soby nie pozwoli sercu stwardnieć na kamień. Miłość do paragrafu niekoniecznie. W Wielki Wtorek Jezus czyni wiele lekcji. W spotkaniu z biegłymi w Piśmie, w każdym „biada”, wybrzmiewa prawda, że będziemy sądzeni nie z naszych grzechów, ale z naszej miłości. Ostatecznie to się liczy! Dlatego znakiem naśladowcy Chrystusa jest miłość do Boga i człowieka, ponad dogmaty i zwyczaje.

Prośmy o miłość.
Mamy jej braki.
Ja mam brak.

  • TAGI: Faryzeizm | Miłość | Nienawiść | Świątynia | Wielkanoc
Radosław Siewniak

Autor: Radosław Siewniak

Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.