Młodzież i Bóg: Baza Centrum w Warszawie

Młodzież i Bóg: Baza Centrum w Warszawie

06 listopada 2014

Od piątku (7 listopada) w Warszawie odbędzie się konferencja młodzieżowa Baza Centrum, w której uczestniczyć będzie kilkuset młodych chrześcijan z całej Polski. Są oni jasnym znakiem w czasach sceptycyzmu i powątpiewania w przyszłość kościoła, bo inspirują nie tylko swoim pragnieniem przeżycia i doświadczenia Boga, ale szukają też ugruntowanej, refleksyjnej wiary, która przerodzi się w konkretne działania i styl życia.

Tegoroczna, dziesiąta już konferencja odbywa się pod hasłem Oś Czasu. „Od pierwszego blasku słońca do ostatniego dnia. Od pierwszego płaczu dziecka do ostatniego oddechu. W każdym czasie, w każdej chwili – Bóg zawsze był i jest! Wierzymy, że to będzie czas, kiedy Bóg uleczy nasze serca, będzie kształtował charaktery i objawi Swoje plany dla każdego z nas. Pragniemy stanąć w jedności, mając jedną myśl i jeden cel, aby poszerzyć Boże Królestwo w Polsce" - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia, www.bazacentrum.pl.

Konferencja będzie trwać od piątku do wtorku (7-11 listopada), w programie wykłady cenionych mówców, kilkanaście warsztatów na rozmaite tematy, wydarzenia integracyjne, wieczory uwielbienia i modlitwy. Uczestnicy mają możliwość skorzystania z rozmów duszpasterskich i indywidualnego poragnictwa. Ponieważ konferencja odbywa się w oparciu o zaangażowanie wolontariuszy, koszt uczestnictwa pozostaje na stale niskim poziomie. Warto zaznaczyć, że choć organizatorem jest Zbór Stołeczny Kościoła Zielonoświątkowego, na Bazie Centrum spotkają się młodzi z różnych społeczności i wyznań, zarówno z Warszawy, jak i z całego kraju.

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.