Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Warszawie
fot. sienna.waw.pl

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Warszawie

13 maja 2015

Czy kościół może być miejscem pozytywnego działania - ciekawych spotkań, okazywania sąsiedzkiej życzliwości, integracji między pokoleniami i ponad podziałami? Warszawcy zielonoświątkowcy twierdzą, że tak i zapraszają na organizowany przez nich co roku „Tydzień Pozytywnych Inicjatyw". Pierwsze wydarzenia już w sobotę, w ramach miejskiego projektu „Noc Muzeów".


Cały festiwal to w gruncie rzeczy nie tydzień, a 9 dni wydarzeń o różnorodnej tematyce. Największym zainteresowaniem cieszą się występy fenomenalnego Sienna Gospel Choir. Oprócz tego w kościele przy ul. Siennej odbędzie się kilka spotkań tematycznych: debata  poświęcona kwestiom małżeństwa i seksualności, wykład miliardera Krzysztofa Jędrzejewskiego i podróż do Afryki, na którą zaprasza misjonarka Monika Kaczmarzyk, założycielka przedszkola im. Janusza Korczaka w Ghanie.

W programie znalazły się też kameralne spotkania przedstawiające historię i praktyki zielonoświątkowców, podczas których będzie można poznać pastora i usłyszeć ciekawostki z życia wspólnoty. Przygotowano też kilka imprez o charakterze kulturalnym i integracyjnym - wystawy fotografii, kino plenerowe, sąsiedzkie garden party, dzień seniora. Z kolei niedzielne nabożeństwa to okazja, by świętować przypadające na ten czas Zielone Świątki (Zesłanie Ducha Świętego) razem z zielonoświątkowcami, poznając ich styl modlitwy i pobożności.

„Tydzień Pozytywnych Inicjatyw to święto Kościoła, który jest większy i piękniejszy niż tylko drewniane ławki czy witraże w oknach. To święto Kościoła, który żyje, który jest różnorodny i ciekawy. W beztroskich chwilach, w życzliwym uśmiechu, w skupionych rozmowach, w zadawaniu pytań, w słabości, w chorobie, i w pięknie wyśpiewanym „amen", możemy odkryć największe dobro dla każdego z nas" - mówią o swoim projekcie zielonoświątkowcy z Siennej. Wydarzenia przygotowywane są w oparciu o zaangażowanie wolontariuszy i są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Plan TPI:

16 maja – Noc Muzeów na Siennej (19.00-24.00)

19.00 – do ostatniego gościa
„Kościół i Młodzież. Oksymoron?” Czy jest jeszcze miejsce dla młodzieży we współczesnym kościele? Wystawa fotografii pokazująca działalność Warszawskiego Składu Soli, dyskusja, darmowa lemoniada i muzyka na żywo w Klubie Młodzieżowym „Projektor”- poziom -1.

20.00 – „Gospel” wystawa fotografii Anny Wolskiej

21.00 – Koncert Sienna Gospel Choir

22.00 – Historia Ruchu Zielonoświątkowego – prezentacja

22.30 – Spotkanie z Pastorem- zwiedzanie kaplicy połączone z informacją o praktykach i zasadach wiary Kościoła Zielonoświątkowego.

23.00 – Zwiedzanie siedziby Kościoła

Sienna Cafe & Bistro  czynne 19.00 – do ostatniego gościa.

17 maja – niedziela

10.00 i 12.00 - Nabożeństwa niedzielne
Z cyklu prawdy wiary: Duch Święty - kolejny wykład Pawła Biedziaka
Po pierwszym i drugim nabożeństwie: Piknik w ogródku zborowym.

18 maja - poniedziałek

18.00 – Wieczór afrykański.
Spotkanie z Moniką Kaczmarzyk, misjonarką w Ghanie. „Klub Projektor” poziom -1

19 maja - wtorek

18.00-22.00 - Studenckie Kino Plenerowe
Wspólne oglądanie filmu, czas uwielbienia i świadectw.

20 maja – środa

18.00 - „Jak żyć w świecie pieniędzy?” gość specjalny Krzysztof Jędrzejewski.
Wykład, pytania i odpowiedzi.

21 maja – czwartek

18.00 - O seksie, antykoncepcji, zdradach i rozwodach (i nie tylko)...  będą dyskutować: Bogna Kuczyńska, Arkadiusz Kuczyński, Tomasz Józefowicz - odpytywani przez Pawła Biedziaka

22 maja – piątek

Dzień Seniora
16.00 -  Bankiet dla seniorów w Sienna Cafe&Bistro

18.00 - Nabożeństwo prowadzone przez seniorów.

23 maja – sobota

16.00  Garden Party – impreza prowadzona przez młodzież dla okolicznych mieszkańców oraz wszystkich chętnych.
Poczęstunek, stoisko z lemoniadą, muzyka na żywo i wiele innych atrakcji.

24 maja – niedziela

10.00 - Nabożeństwo
Dzień Zesłania Ducha Świętego.
Uwielbianie poprowadzi Sienna Gospel Choir, Słowo: Dawid Kulinicz, modlitwa o napełnienie Duchem Świętym, dary duchowe, uzdrowienie.

18.00 - Sienna DNA
Kim są zielonoświątkowcy? Historia i tradycja zboru - wykład, pytania i odpowiedzi

 

  • TAGI: Warszawa | Wydarzenia | Zielonoświątkowcy

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.