Debata geniuszy: nauka i wiara
fot. Wikimedia Commons (prof. Lennox), CAMK PAN (prof. Różyczka)

Debata geniuszy: nauka i wiara

07 listopada 2014

Już 14 listopada w emocjonującej debacie zmierzy się dwóch wielkich naukowców: znakomity polski astronom, zaangażowany w działania środowiska laickiego i ateistycznego, prof. dr hab. Michał Różyczka (CAMK PAN) oraz prof. John Lennox (University of Oxford), matematyk, filozof i teolog, który debatował wcześniej m.in. z Richardem Dawkinsem i Christopherem Hitchensem.

Przedmiotem debaty będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Czy nauka i wiara dadzą się pogodzić? Skąd wziął się wszechświat, życie i istoty myślące? Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, niezależnie od światopoglądu. Organizatorem debaty jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie (chsa.org.pl), które w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

Prof. dr hab. Michał Różyczka (CAMK PAN)
vs.
Prof. John Lennox (University of Oxford)

14 listopada 18:00–20:00
Politechnika Warszawska, wydział MiNI,
Warszawa, ul. Koszykowa 75 (szklany budynek),
sala 107 (audytorium).

Prof. dr hab. Michał Różyczka - astronom, autor ponad 150 prac naukowych z różnych dziedzin astronomii i astrofizyki. Pracuje w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN). Pełni funkcje przewodniczącego Rady Naukowej CAMK PAN oraz wiceprzewodniczącego Komitetu Astronomii PAN. Wielokrotnie występował w programach radiowych i telewizyjnych, komentując wydarzenia związane z astronomią. Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych oraz tekstów poświęconych relacji nauki i wiary. Jest członkiem rady programowej portalu laickie.pl.

Prof. John Lennox - profesor matematyki na Uniwersytecie Oxfordzkim, wykładowca matematyki i filozofii nauki na Green Templeton College w Oxfordzie, adiunkt na Wycliffe Hall na Uniwersytecie Oxfordzkim i w Oxfordzkim Centrum Apologetyki Chrześcijańskiej. Autor wielu książek (np. God's Undertaker - Has Science Buried God) i publikacji z pogranicza nauki, filozofii i teologii. John Lennox prowadzi wykłady w Ameryce Północnej, Wschodniej i Zachodniej Europie z matematyki, filozofii nauki oraz z apologetyki. Brał udział w wielu publicznych debatach, a jego oponentami byli m. in. Richard Dawkins, Christopher Hitchens.


Zobacz wydarzenie na Facebooku

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.