OM International

OM International


Operation Mobilisation (w skrócie OM) to organizacja, która powstała w 1957 roku, a obecnie działa w przeszło 110 krajach. Jej misją jest motywowanie i wyposażanie ludzi, by dzielili się Bożą miłością z mieszkańcami całej ziemi. OM stara się umacniać istniejące społeczności chrześcijańskie, a w miejscach, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany – zakładać nowe. Więcej: www.ompolska.org


 • Cud z Belgradu

  Cud z Belgradu

  „I znów Bóg mnie dzisiaj zaskoczył” - opowiada Magda Duda, Polka, która wraz z mężem od 2013 roku pracuje jako misjonarka w Macedonii. „Znowu pokazał jak bardzo kocha uchodźców i jak się o nich troszczy".


 • Trzęsienie ziemi w Ekwadorze

  Trzęsienie ziemi w Ekwadorze

  Wstrząsy o sile 7.8 w skali Richtera, zarejestrowane na wybrzeżu Ekwadoru 16 kwietnia, zrównały z ziemią 75 procent domów w regionach najbliższych epicentrum. Misjonarze apelują o wsparcie.


 • W Austrii powstaje centrum pomocy uchodźcom-chrześcijanom

  W Austrii powstaje centrum pomocy uchodźcom-chrześcijanom

  Wierzący, którzy uciekli ze swoich krajów ze względu na zagrażający ich bezpieczeństwu radykalny islam, nadal doświadczają tragedii życia pod ciągłą presją. To dla nich powstaje centrum pomocy w austriackim mieście Graz.


 • Dramat w Idomeni

  Dramat w Idomeni

  Choć udało im się uciec z kraju niszczonego wojną, nie mogą przedostać się przez granicę w Europie. Nie są w stanie wrócić i nie mogą iść dalej.


 • Wiadomości misyjne: Czas siania

  Wiadomości misyjne: Czas siania

  Kilka razy w roku, grupa misjonarzy zakładających nowe kościoły w muzułmańskich regionach Kaukazu organizuje w swoim zespole “czas siania”.


 • Pierwsze kroki na obcej ziemi

  Pierwsze kroki na obcej ziemi

  W rezultacie działań militarnych na Ukrainie, kraj opuściło wielu uchodźców. Część z nich schroniła się w Rosji, kilka grup trafiło do Nowosybirska na Syberii, gdzie znajduje się siedziba rosyjskiego odziału OM. Miejscowe kempingi zamieniły się w obozy dla uchodźców, którzy uciekali ze swojej ojczyzny, pozostawiając swoje domy i dobytek.


 • Czy Bóg naprawdę wysłuchuje?

  Czy Bóg naprawdę wysłuchuje?

  Studenci z różnych krajów, biorący udział w programach wymiany akademickiej, chętnie wybierają Izrael. Przebywając w obcym środowisku i ucząc się samodzielnego życia, ci młodzi ludzie są często otwarci na to co nowe i inne od tradycji, którą znali. Niektórzy z radością otwierają swoje serca dla Ewangelii.


 • Chcę zmyć makijaż. Historia ofiary handlu ludźmi.

  Chcę zmyć makijaż. Historia ofiary handlu ludźmi.

  Z Klarą spotkałem się przy przystanku tramwajowym w centrum miasta. Na jej twarzy malował się strach. Od 9 lat pracowała na ulicach i zbliżał się koniec jej „kontraktu”, w którym spłacała nieistniejący dług. Bała się, że jeśli nikt jej nie pomoże, zostanie w biznesie już na dobre.


 • Jezus w Arabii Saudyjskiej

  Jezus w Arabii Saudyjskiej

  Bliski Wschód był nie tylko kolebką cywilizacji zachodu, ale też celem apostolskich podróży misyjnych. Dziś Arabia Saudyjska, duchowe serce islamu z historyczną Mekką, zajmuje szóste miejsce na liście krajów, gdzie chrześcijanie prześladowani są najbardziej.


 • Publiczna ewangelizacja w Egipcie

  Publiczna ewangelizacja w Egipcie

  Według Egipskich źródeł, przeszło milion mieszkańców tego kraju odwróciło się w zeszłym roku od islamu. W efekcie tego ruchu powstaje duchowa próżnia, stwarzając szczególne możliwości dla chrześcijan, pragnących dzielić się swoją wiarą


 • Oczy otwarte na świat

  Oczy otwarte na świat

  Jak Polak, Sylwester Janik znalazł się na pokładzie statku misyjnego Logos Hope i jak to doświadczenie zmieniło jego życie?

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.