Kacper Kempisty

Kacper Kempisty


Kacper Kempisty - rocznik `83, architekt i rysownik, z zawodu junior art designer. W latach 2004 – 2012 był gitarzystą jednego z warszawskich zespołów rockowych, od roku 2013 służy w zespole muzycznym zboru zielonoświątkowego na Siennej.
O swojej pasji muzycznej mówi w ten sposób: "Muzyka jest językiem bogatym w informacje, które zrozumiałe są dla każdego człowieka. Utwory muzyczne niosą radość i smutek, spokój i siłę, tajemnicę i prostotę. Muzyka to bicie serca, rytm ciężkiej pracy, szept ukochanej osoby, krople deszczu stukające o dach, szum wiatru wśród gałęzi drzew. Słowa piosenek i pieśni zapadają głęboko w naszą pamięć i mieszkają w sercach. Bóg dał nam uszy, abyśmy słuchali - wierzę, że muzyki również".


 • Psalm nowonarodzonego - „Alive

  Psalm nowonarodzonego - „Alive" P.O.D.

  Kolejny utwór, na który chciałbym zwrócić uwagę, to „Alive” amerykańskiego zespołu P.O.D. (rozwinięcie skrótu: Payable On Death - płatne w chwili śmierci).


 • Chwało, przyjdź i znajdź mnie

  Chwało, przyjdź i znajdź mnie

  Nie mogłem pominąć tego utworu. Po pierwsze - lubię muzykę zespołu Paramore, po drugie, będzie o Bogu - pisze Kacper Kempisty w kolejnym odcinku cyklu, w którym interpretuje teksty znanych piosenek przez pryzmat wiary i Biblii.


 • Dobrze cierpieć:

  Dobrze cierpieć: "Suffer well" Depeche Mode

  Wiele tekstów Depeche Mode traktuje o miłości, wierze, grzechu i odkupieniu i innych biblijnych motywach. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z nich. Utwór pochodzi z albumu "Playing The Angel" (2005). Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu, w którym Kacper Kempisty interpretuje teksty znanych piosenek przez pryzmat wiary i Biblii.


 • Studium szaleństwa:

  Studium szaleństwa: "Frantic" zespołu Metallica

  Świadomość życiowej pustki i bezsens nieustannej gonitwy za tym, co bezwartościowe, może prowadzić do obłędu i śmierci lub... tęsknoty za Wszechmogącym. Oto kolejny odcinek cyklu, w którym Kacper Kempisty interpretuje teksty znanych piosenek przez pryzmat wiary i Biblii. Zapraszamy w muzyczną podróż.


 • Zacząć od nowa:

  Zacząć od nowa: "What I've done" Linkin Park

  Czy w popularnej muzyce da się zidentyfikować tęsknotę za Bogiem, pragnienie odnowy, poszukiwanie Zbawiciela? Oto pierwszy odcinek cyklu, w którym Kacper Kempisty interpretuje teksty znanych piosenek przez pryzmat wiary i Biblii. Zapraszamy w muzyczną podróż.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.