Okno i lustro

Arkadiusz Kuczyński 24 czerwca 2014

Są liderzy, którzy chętnie eksponują swoją służbę i swoją aktywność. Gdzie nie zajrzysz, czego nie otworzysz, oni tam zawsze są, skrupulatnie informując nas o tym, jak i gdzie okazywali swoje ciepło, miłość i zainteresowanie ludźmi i Bożym Królestwem.

Mój mentor, za którego jestem wdzięczny Bogu, zawsze uczył mnie, by eksponować dzieło, zbór i ludzi, ale nigdy siebie. I tę zasadę staramy się pielęgnować w służbie naszej wspólnoty. Odpowiada ona zasadzie "okna i lustra”, znanej w biznesie.

Kiedy doświadczasz sukcesów, patrz przez okno, na ludzi, dzięki którym osiągnąłeś go. To oni są jego twórcami, to oni muszą zostać docenieni. Niech ich satysfakcja będzie twoją satysfakcją.

Kiedy przychodzą porażki i trudne chwile, patrz w lustro, i weź na siebie odpowiedzialność. To świadczy o sile charakteru lidera, który nie boi się mierzyć z porażkami i umie z nich wyciągać pozytywne wnioski dla siebie, dla swojej służby i dla podniesienia skuteczności oddziaływania swojej organizacji.

PR nie jest najlepszą chrześcijańską metodą na sukces. Może co najwyżej zrobić na kimś wrażenie. A czasami jest to wrażenie, że ktoś się chwali cudzym kosztem.

Arkadiusz Kuczyński

Autor: Arkadiusz Kuczyński

Urodził się i wychowywał w Trójmieście. Tam też nawrócił się podczas nauki w szkole średniej, w 1984 roku. Po ukończeniu szkoły średniej odbył zasadniczą służbę wojskową, podczas której odebrał wyraźne powołanie do służby Bogu. Absolwent studiów teologicznych (WST, ChAT), duchowny, członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP i wykładowca w WSTS. Od 1994 drugi pastor Zboru Stołecznego Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Siennej. 21 października 2001 r. został wprowadzony w urząd pierwszego pastora tej społeczności. Żonaty z Bogną, która wraz z nim tworzy i realizuje wizję i kierunek działania Zboru Stołecznego. Oboje są szczęśliwymi rodzicami Moniki, Szymona i Piotra.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.