Cierpienie chrześcijan na Bliskim Wschodzie
fot. Open Doors

Cierpienie chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Open Doors 28 sierpnia 2014

W ostatnich dniach napływa do nas wiele informacji o nasileniu prześladowań. W Syrii i Iraku radykałowie muzułmańscy opanowali około 1/3 obu krajów i ogłosili powstanie kalifatu. Ich śladem poszli nigeryjscy islamiści z Boko Haram. Również Libia pogrąża się w chaosie, w kraju walczą ze sobą milicje islamskie.

Napływa coraz więcej informacji o strasznym okrucieństwie, które dotyka naśladowców Jezusa Chrystusa żyjących na Bliskim Wschodzie. Wiemy o gwałtach, ukrzyżowaniach, ukamienowaniach. Dowiadujemy się, że chrześcijanie są wyganiani ze swoich domów.

Te informacje mogą wzbudzić w nas zniechęcenie i zobojętnienie. Mogą również doprowadzić do nienawiści wobec wyznawców islamu. Jednak, jeśli tak się stanie, odniesiemy klęskę jako wyznawcy Chrystusa. Ale gdy te wiadomości zmobilizują nas do modlitwy i postu za chrześcijanami i ich prześladowcami, wówczas pokażemy światu, że jesteśmy tymi, którzy poważnie traktują Chrystusowe przykazanie o miłości. Jeśli do tego podzielimy się z prześladowanymi naszymi materialnymi błogosławieństwami, damy świadectwo światu, że jesteśmy naśladowcami Jezusa Chrystusa.

Open Doors

Autor: Open Doors

Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej organizacja mówi o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołuje do modlitwy za nich. Więcej: www.opendoors.pl


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.