Trzęsienie ziemi w Ekwadorze
fot. OM International

Trzęsienie ziemi w Ekwadorze

OM International 27 kwietnia 2016

Wstrząsy o sile 7.8 w skali Richtera, zarejestrowane na wybrzeżu Ekwadoru 16 kwietnia, zrównały z ziemią 75 procent domów w regionach najbliższych epicentrum. Misjonarze apelują o wsparcie.

Jak dotąd, wiadomo że w katastrofie zginęło przeszło 650 osób, choć ta liczba będzie korygowana w miarę oczyszczania gruzów. Tysiące rannych potrzebują pomocy medycznej. Wstrząsy wtórne, których zarejestrowano przeszło 600, powstrzymują ludzi przed powrotem do swoich domów. Powstają prowizoryczne obozowiska, w których ludzie chronią się przed deszczem.

Możesz pomóc

Najpilniejsze potrzeby to żywność, woda i bezpieczne schronienie. Misjonarze z organizacji OM International współpracują z kościołami, docierając do najbardziej poszkodowanych w Bahía de Caráquez i Perdernales.

Kolejnym etapem niesienia pomocy będzie odbudowa domów, kościołów i pomoc miejscowym społecznościom w powrocie do normalnego funkcjonowania. Ofiary trzęsienia ziemi potrzebują zarówno materialnego, jak i emocjonalnego wsparcia, by odbudować swoje życie.

OM organizuje jednocześnie szkolenia w zakresie pomocy psychologicznej i duszpasterskiej dla ofiar traumatycznych przeżyć. Misjonarze szkolą pastorów i duchownych, by sami mogli udzielać pomocy potrzebującym w swoich regionach.

Wsparcie finansowe, przekazane na fundusz ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, pozwoli dotrzeć z pomocą do rodzin, które straciły jednocześnie schronienie i cały dobytek. Dostarczając im wodę, żywność i niezbędne sprzęty, możemy w praktyczny sposób okazać im Bożą miłość. Dar w wysokości 100 zł zapewnia wyżywienie czteroosobowej rodziny przez cały tydzień. Każda kwota ma znaczenie - już kilka złotych umożliwia zakup bardzo potrzebnych środków opatrunkowych, ciepłego koca czy czajnika do gotowania wody na ogniu.

Jednocześnie misjonarze proszą wierzących o modlitwę - by Bóg napełniał nadzieją serca pogrążone w rozpaczy, by cudownie uzdrawiał i ocalał, by dawał siły, środki i jedność serc w odbudowie zniszczonych miejscowości.

 


Wsparcie finansowe można przekazywać na konto: 47 1020 1390 0000 6902 0220 0582

Biblijne Stowarzyszenie Misyjne – Operation Mobilisation Polska, Ul. Staszica 10/38, 99-300 Kutno

W tytule wpisz: „Darowizna dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze”

  • TAGI: Ekwador | Pomoc humanitarna | Trzęsienie ziemi
OM International

Autor: OM International

Operation Mobilisation (w skrócie OM) to organizacja, która powstała w 1957 roku, a obecnie działa w przeszło 110 krajach. Jej misją jest motywowanie i wyposażanie ludzi, by dzielili się Bożą miłością z mieszkańcami całej ziemi. OM stara się umacniać istniejące społeczności chrześcijańskie, a w miejscach, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany – zakładać nowe. Więcej: www.ompolska.org


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.