Koszmar codzienności w Nigerii
fot. Open Doors

Koszmar codzienności w Nigerii

Open Doors 19 lutego 2015

Rzeczywistość, w której funkcjonują na co dzień chrześcijanie w Nigerii, jest tragiczna. Setki młodych dziewcząt są porywane i sprzedawane niczym zwierzęta gospodarskie. Przeciętnie, każdej niedzieli, wierni pięciu wspólnot padają ofiarą zamachów. W pojedynczych atakach terrorystów ginie nawet 2.000 ludzi.

Terror ten jest dziełem radykalnej islamskiej milicji Boko Haram. Trudno jest sobie nawet wyobrazić, że ludzie mogą być aż tak okrutni. A jednak liderzy Boko Haram zapewniają, że najgorsze jeszcze przed chrześcijanami. "To jest dopiero początek zabijania. To, czego jesteście świadkami, to tylko wierzchołek góry lodowej. Zabójstw będzie jeszcze więcej" - mówi dowódca Boko Haram, Abubakar Shekau.

W obliczu zbliżających się wyborów w Nigerii, Boko Haram „obiecuje”, że będzie więcej ataków i terroru. Prosimy więc, wspierajcie wierzących, którzy musieli już tak wiele wycierpieć. Nie ważne, jakiego rodzaju będzie to wsparcie: czy modlitwa, czy wysłana kartka ze słowami pocieszenie, czy też wsparcie finansowe. Ważne, że pomoc ta dzięki łasce Bożej będzie używana, aby odbudować kaplice i domy modlitwy, domy wierzących oraz pomagać w smutku po utracie najbliższych i strasznych przeżyciach.


Prosimy, módl się za wierzących z Nigerii. Prosimy również o modlitwę za dowódcę Boko Haram - Abubakara Shekau. Proś o to, aby Bóg zmieniał jego umysł i serce, aby i on mógł poznać naszego Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się za Braćmi i Siostrami z Nigerii.

  • TAGI: Boko Haram | Nigeria | Prześladowania | Terroryzm
Open Doors

Autor: Open Doors

Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej organizacja mówi o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołuje do modlitwy za nich. Więcej: www.opendoors.pl


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.