Pierwsze kroki na obcej ziemi
fot. OM International

Pierwsze kroki na obcej ziemi

OM International 15 listopada 2014

W rezultacie działań militarnych na Ukrainie, kraj opuściło wielu uchodźców. Część z nich schroniła się w Rosji, kilka grup trafiło do Nowosybirska na Syberii, gdzie znajduje się siedziba rosyjskiego odziału OM. Miejscowe kempingi zamieniły się w obozy dla uchodźców, którzy uciekali ze swojej ojczyzny, pozostawiając swoje domy i dobytek.

Misjonarze zachęcili do działania miejscowych wierzących i wspólnie z nimi zaczęli odwiedzać nowopowstałe obozy, oferując praktyczną pomoc i organizując zajęcia dla dzieci. Dzięki temu nawiązały się trwałe relacje, a przybyszom z Ukrainy nieco łatwiej odbudowywać swoje życie na obcej ziemi.

Jedna z rodzin, która skorzystała z pomocy to Sasza i jego żona Natasza*, która jest obecnie w ósmym miesiącu ciąży, a także ich dwuletni synek. Uciekli z rejonów walk i znaleźli schronienie w hotelu w Nowosybirsku, gdzie pozwolono im się tymczasowo zatrzymać.

Jako uchodźcy, musieli się poddać rutynowym badaniom, które wykazały, że Sasza jest nosicielem HIV oraz ma gruźlicę. Został skierowany do szpitala, a Natasza została sama z dzieckiem.

Volodya i Ania* z OM odwiedzali kobietę w hotelu, dostarczając jej niezbędne produkty, żywność i odzież, zebrane przez członków kościoła. Wkrótce Natasza zadzwoniła do Ani, prosząc o dalszą pomoc. Bardzo potrzebowała opieki położniczej, a Ania pomogła jej zdobyć uprawnienia do korzystania z miejscowej służby zdrowia. Inni misjonarze na zmianę opiekowali się jej synkiem w czasie wizyt lekarskich, spędzali z nimi czas, służyli wsparciem i modlitwą.

Wkrótce Szasza opuścił szpital, a lekarze nie mogli znaleźć śladu gruźlicy w jego organizmie. Przyjaciele z kościoła odebrali to jako Boży cud. Cała rodzina uczestniczyła w organizowanej przez wierzących ewangelizacji.

Módl się razem z nami o tę rodzinę, by Bóg przyciągał ich do siebie. Módl się również o tysiące uchodźców, którzy musieli opuścić Ukrainę. Módl się o wierzących w Rosji, by mieli otwarte serca i błogosławili duchowo i materialnie tych, którzy osiedlają się w ich miastach.

 


* Imiona zostały zmienione

  • TAGI: Ewangelizacja | Pomoc humanitarna | Rosja | Uchodźcy | Ukraina
OM International

Autor: OM International

Operation Mobilisation (w skrócie OM) to organizacja, która powstała w 1957 roku, a obecnie działa w przeszło 110 krajach. Jej misją jest motywowanie i wyposażanie ludzi, by dzielili się Bożą miłością z mieszkańcami całej ziemi. OM stara się umacniać istniejące społeczności chrześcijańskie, a w miejscach, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany – zakładać nowe. Więcej: www.ompolska.org


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.