Czy Bóg naprawdę wysłuchuje?
fot. OM International

Czy Bóg naprawdę wysłuchuje?

OM International 15 listopada 2014

Studenci z różnych krajów, biorący udział w programach wymiany akademickiej, chętnie wybierają Izrael. Przebywając w obcym środowisku i ucząc się samodzielnego życia, ci młodzi ludzie są często otwarci na to co nowe i inne od tradycji, którą znali. Niektórzy z radością otwierają swoje serca dla Ewangelii.

Megan i Chloe*, misjonarki OM w Izraelu, postanowiły zorganizować studium biblijne dla kobiet, na które zaprosiły kilka studentek z programów wymiany. Na spotkanie przyszła również Hope*, studentka z Tajwanu, która interesowała się wcześniej filozofią i duchowością.

Na pierwszym spotkaniu dziewczyny rozmawiały o Bogu Stwórcy i o wartości kobiety w Jego oczach. Hope była przejęta tym, co usłyszała i wyznała później, że „postanowiła spróbować myśleć po chrześcijańsku”. Niedługo później studentka odwiedziła Megan, a później nocowała u niej w domu. Rozmawiały na różne tematy – o miłości, związkach, Bogu, o modlitwie.

„Czy Bóg naprawdę wysłuchuje modlitw?” – zapytała Hope. Była to dla niej zupełnie zaskakująca myśl, bo wcześniej była przekonana, że modlitwa jest po prostu formą wyrażania emocji przez ludzi. Nie spodziewała się odpowiedzi, bo nie wierzyła, że Bóg istnieje, jak więc miałby wysłuchiwać tych, którzy się modlą!

Następnego dnia wcześnie rano Megan zobaczyła Hope, jak siedzi w salonie. Wyglądała na zajętą. „Co tu robisz?” – zapytała. „Modlę się” – usłyszała w odpowiedzi. Gdy Megan zapytała, czego dotyczyła jej modlitwa, Hope wyznała, że modli się o swojego chłopaka. „Poprosiłam Boga, by porozmawiał z moim chłopakiem i zmienił jego postawę, bo źle mnie traktuje. Wygląda na to, że nic się nie stało” – westchnęła.

„Skąd to wiesz? Może Bóg już z nim rozmawiał” – wypaliła Megan, nie zastanawiając się specjalnie nad swoimi słowami. Kilka godzin później Hope znów odwiedziła Megan i Chloe. Tym razem była promienna i podekscytowana: „Bóg odpowiedział na moją modlitwę! Mój chłopak miał nad ranem sen i bardzo go przeżył, zachowuje się zupełnie inaczej!”

Misjonarki cieszyły się razem z Hope z tego nieoczekiwanego błogosławieństwa, choć wiedzą, że to dopiero początek jej drogi z Panem. Módl się razem z nami, by studentka gorliwie poznawała Biblię i postanowiła oddać swoje życie Jezusowi.

 


* Imiona zostały zmienione

  • TAGI: Ewangelizacja | Izrael | Misja | Tajwan
OM International

Autor: OM International

Operation Mobilisation (w skrócie OM) to organizacja, która powstała w 1957 roku, a obecnie działa w przeszło 110 krajach. Jej misją jest motywowanie i wyposażanie ludzi, by dzielili się Bożą miłością z mieszkańcami całej ziemi. OM stara się umacniać istniejące społeczności chrześcijańskie, a w miejscach, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany – zakładać nowe. Więcej: www.ompolska.org


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.