Autorzy

 

 • Filip Kotulski

  Filip Kotulski

  Filip, z greki: miłośnik koni. W tym przypadku jednak tych nowoczesnych, mechanicznych. Uwielbia wszystko, co związane z motoryzacją. Na co dzień zajmuje się swoją drugą pasją - gotowaniem. Możecie go bliżej poznać, odwiedzając warszawską Sienna Bistro & Cafe.

  Wszystkie teksty Autora

 • Tomasz Żółtko

  Tomasz Żółtko

  Muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego utworów zmusza do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Szczęściarz zakochany nieprzytomnie w swojej Żonie i dwójce dzieci. Ideowy chrześcijanin, naśladowca Chrystusa. Przeciwnik fundamentalizmów we wszelkiej postaci, za co bywa zwalczany i potępiany przez różnych ortodoksów. Natomiast przez osoby areligijne często postrzegany jako dewota. Klasyczny samotny wilk. Wydał do tej pory trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy. W internecie na www.facebook.com/TomaszZoltko oraz www.tomekz.com.pl.

  Wszystkie teksty Autora

 • Piotr Laszkiewicz

  Piotr Laszkiewicz

  Mąż Natallii, z zawodu programista, warszawiak, amator dobrej książki i ożywionych dyskusji, ciekawy świata, ludzi i innych kultur. W trakcie studiów spotkał studentów-misjonarzy i uwierzył ich Ewangelii - że Jezus Chrystus może i chce przemienić życie i wnętrze każdego człowieka, który szczerze zaprosi Go w modlitwie do swojego serca. Wypowiedział taką modlitwę i na własnej skórze przekonał się (i doświadcza codziennie), że to proste zwiastowanie rzeczywiście jest prawdziwe. Członek zboru zielonoświątkowego przy ul. Siennej w Warszawie.

  Wszystkie teksty Autora

 • Edyta Duda -Olechowska

  Edyta Duda -Olechowska

  Mama dwóch synów, żona jednego męża. Współzałożycielka Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Bielsku- Białej. Związana ze Zborem Zielonoświątkowym przy ul. Siennej w Warszawie. Aktorka, dramaturg, reżyser.

  Wszystkie teksty Autora

 • Barb Raveling

  Barb Raveling

  Chrześcijanka od przeszło 40 lat, choć przez większość swojego życia zmagała się z konsekwencjami złych nawyków, wobec których czuła się bezsilna. Kilkanaście lat temu odkryła, że Pismo Święte wnosi Bożą mądrość w te z pozoru banalne zmagania i zaczęła się cieszyć nową wolnością w swoim życiu. Autorka książek i artykułów poświęconych biblijnemu spojrzeniu na odchudzanie, poczucie własnej wartości, kwestie uzależnień i chrześcijańskiej wolności. Blogerka, publikuje studia biblijne (www.barbraveling.com). Żona, mama czwórki dzieci, miłośniczka aktywnego wypoczynku.

  Wszystkie teksty Autora

 • Edward Czajko

  Edward Czajko

  Doktor h.c. teologii, duchowny i publicysta zielonoświątkowy. Wychowany w rodzinie wierzącej, świadomy chrześcijanin - z przekonania i przeżycia - od 1949 roku. Chrzest wiary przyjął 3 lipca 1949 r. w Gdańsku (chrzcił prezb. Sergiusz Waszkiewicz). W 1964 r. ordynowany na duchownego w Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym. W latach 1965-1971 prezbiter okręgowy na Wielkopolskę. W Radzie Naczelnej Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego: sekretarz 1965-1971, członek 1972-1974, skarbnik 1975-1981, przewodniczący - prezbiter naczelny Kościoła 1981-1988. Pracownik naukowy w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w latach 1966 - 1971. W latach 1983 - 1986 wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej, a następnie skarbnik (1986 - 1988). Współorganizator Aliansu Ewangelicznego w Polsce i wiceprzewodniczący jego Rady Krajowej (2000 - 2003). Członek Komitetu Krajowego Towarzystwa Biblijnego - do roku 2004.
W Kolegium Redakcyjnym miesięcznika "Chrześcijanin" w latach 1965 - 2008: sekretarz redakcji 1971 - 1981, przewodniczący Rady Programowej 1988 - 1990, redaktor naczelny 1990-1991. Członek Prezydium Rady Naczelnej Kościoła Zielonoświątkowego w latach 1988 - 2004, pastor Zboru Stołecznego w Warszawie 1981 - 2001. Członek: European Pentecostal Theological Association, European Pentecostal-Charismatic Research Association i Society for Pentecostal Studies. Uczestnik międzynarodowych konferencji wyznaniowych, naukowych i pokojowych. Odznaczony państwowym Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem 40-lecia. Autor książek i artykułów.

  Wszystkie teksty Autora

 • Tomasz Józefowicz

  Tomasz Józefowicz

  Duchowny Kościoła Zielonoświątkowego, dziekan w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie, starszy w zborze „Nowe Życie” w Warszawie. Mąż Bernadety, tata Bartka i Leny. Wykłada dogmatykę i etykę teologiczną. Interesuje się etyką społeczną, bioetyką i równouprawnieniem płci.

  Wszystkie teksty Autora

 • Arkadiusz Kuczyński

  Arkadiusz Kuczyński

  Urodził się i wychowywał w Trójmieście. Tam też nawrócił się podczas nauki w szkole średniej, w 1984 roku. Po ukończeniu szkoły średniej odbył zasadniczą służbę wojskową, podczas której odebrał wyraźne powołanie do służby Bogu. Absolwent studiów teologicznych (WST, ChAT), duchowny, członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP i wykładowca w WSTS. Od 1994 drugi pastor Zboru Stołecznego Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Siennej. 21 października 2001 r. został wprowadzony w urząd pierwszego pastora tej społeczności. Żonaty z Bogną, która wraz z nim tworzy i realizuje wizję i kierunek działania Zboru Stołecznego. Oboje są szczęśliwymi rodzicami Moniki, Szymona i Piotra.

  Wszystkie teksty Autora

 • Kacper Kempisty

  Kacper Kempisty

  Kacper Kempisty - rocznik `83, architekt i rysownik, z zawodu junior art designer. W latach 2004 – 2012 był gitarzystą jednego z warszawskich zespołów rockowych, od roku 2013 służy w zespole muzycznym zboru zielonoświątkowego na Siennej.
  O swojej pasji muzycznej mówi w ten sposób: "Muzyka jest językiem bogatym w informacje, które zrozumiałe są dla każdego człowieka. Utwory muzyczne niosą radość i smutek, spokój i siłę, tajemnicę i prostotę. Muzyka to bicie serca, rytm ciężkiej pracy, szept ukochanej osoby, krople deszczu stukające o dach, szum wiatru wśród gałęzi drzew. Słowa piosenek i pieśni zapadają głęboko w naszą pamięć i mieszkają w sercach. Bóg dał nam uszy, abyśmy słuchali - wierzę, że muzyki również".

  Wszystkie teksty Autora

 • Paweł Biedziak

  Paweł Biedziak

  Ekspert Public Relations, dziennikarz, obecnie radca w Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej przez wiele lat rzecznik prasowy kolejnych komendantów głównych Policji (1997-2007) oraz prezesów NIK (2009-2015). Wykładowca akademicki, teolog, filozof. W latach 2009-2012 redaktor naczelny czasopisma "Chrześcijanin". Z Kościołem Zielonoświątkowym związany od ponad 25 lat. Chrześcijanin. Żyd. Przewodnik po Izraelu.

  Wszystkie teksty Autora

 • Filip Łapiński

  Filip Łapiński

  Warszawiak z podlaskimi korzeniami. Student psychologii na UW, stale wahający się nad wyborem drugiego kierunku. Tak wiele rzeczy jest przecież interesujących! Zaangażowany w działalność Generacji Plus - agendy misyjnej Kościoła Zielonoświątkowego. Niespokojna dusza, cały czas w drodze. Kocha czytać. Wciąż na nowo odkrywa piękno Jezusa Chrystusa.

   

  Wszystkie teksty Autora

 • Mariusz Muszczyński

  Mariusz Muszczyński

  Powoli dorastający mąż, egoistycznie dumny ojciec, raczkujący nieporadnie ogrodnik, pasjonat sportu, sauny, kominka, nieco naiwny pastor, przyjaciel każdego, kto zakłada nowe kościoły.

  Wszystkie teksty Autora

 • George Verwer

  George Verwer

  Chrześcijański przywódca, ewangelista, pionier pracy misyjnej w wielu krajach, autor pomysłu na statek misyjny. Jako młody chłopak namówił swoich kolegów, by razem z nim zawieźli ciężarówkę Biblii do Meksyku, a następnie zapoczątkował ruch misyjny OM, w którym działają tysiące misjonarzy w prawie wszystkich krajach świata. Dziś jako były dyrektor OM wciąż podróżuje, aktywnie głosi Ewangelię i mobilizuje wierzących do służby. Rozdał miliony bezpłatnych książek, m.in. za pośrednictwem strony www.georgeverwer.com.

  Wszystkie teksty Autora

 • Wiola Niedziela

  Wiola Niedziela

   Asystentka redaktor naczelnej w chrześcijańskim czasopiśmie „Nasze Inspiracje”, autorka artykułów, redaktor. Zaangażowana w modlitwę wstawienniczą. Nosi w sercu pragnienie jedności chrześcijan, których łączy pasja życia w bliskiej relacji z Jezusem. Wrażliwa na piękno świata i ludzi, którym z radością opowiada o miłości Boga. Lubi dobre książki i podróże. W Internecie można ją spotkać na www.facebook.com/wiola.niedziela.

  Wszystkie teksty Autora

 • Monika Kotulska

  Monika Kotulska

  Studentka psychologii, zaangażowana w wiele działań Kościoła, kobieta pracująca. Marzy o podróżach, domku na wsi i napisaniu książki. Ciekawią ją sprawy ze świata Azji, filmu, kuchni, psychologii oraz życie chrześcijanina we współczesnym świecie. Na co dzień współtworzy smaki i atmosferę Sienna Bistro & Cafe.

  Wszystkie teksty Autora

 • Bartosz Sokół

  Bartosz Sokół

  Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim, student teologii w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Zaangażowany w szereg inicjatyw młodzieżowych oraz ewangelizacyjnych. Redaktor portalu www.myslewiecwierze.pl. Interesuje się historią chrześcijaństwa w kontekstach społecznych i kulturowych, filozofią oraz apologetyką. Od kilku lat zachwycony Chrystusem jako Osobą, Ideą i Odpowiedzią. Aktywny w grupie "Należeć do Jezusa" - nalezecdojezusa.pl

  Wszystkie teksty Autora

 • Michał Włodarczyk

  Michał Włodarczyk

  Chrześcijanin. Duchowny Kościoła Zielonoświątkowego. Pastor "Kościoła dla Ciebie" w Bydgoszczy. Mąż Izy oraz tata Oli, Ani i Liwii. Autor bloga: michalwlodarczyk.wordpress.com. Kocha patrzeć na życie przemienione przez Ewangelię. Głupieje ze szczęścia, gdy choć odrobinę może być w tej przemianie pomocny.

  Wszystkie teksty Autora

 • Radosław Siewniak

  Radosław Siewniak

  Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak

  Wszystkie teksty Autora

 • Jan Piotr Ziółkowski

  Jan Piotr Ziółkowski

  Szczęśliwy mąż Agnieszki, tata Filemona i Uli. Pisanie uznaje za swoje największe powołanie. Z zamiłowaniem studiował politykę społeczną i występował w teatrach. Nawrócił się jako dziesięciolatek i tym rozpoczął niekończący się, fascynujący proces upodabniania się do Chrystusa. Od lat w zborze KBwCh „Droga” prowadzonym przez Marka i Izę Ciesiółków, lider służby nagłośnienia, perkusista, dusza poety i kabareciarza. Realizator i autor audycji w RadioChrześcijanin.pl.

  Wszystkie teksty Autora

 • Ewa Kotulska

  Ewa Kotulska

  Kiedy stanęła przed wyborem, czy gotować z przykrego obowiązku, czy z gotowania uczynić swoją pasję, wybrała to drugie. Stara się łączyć nowoczesne smaki i trendy kulinarne z tradycyjną, domową i zdrową kuchnią. Jej szefem, nie tylko kuchni, ale przede wszystkim w życiu, jest Pan Bóg. To On jest dla niej źródłem radości i inspiracji. Dzięki Niemu jej życie nabrało smaku!

  Wszystkie teksty Autora

 • Mieczysław Czajko

  Mieczysław Czajko

  Biskup, duchowny zielonoświątkowy, rocznik 1946, poprzednio m.in. zwierzchnik Kościoła Zielonoświątkowego (2000 – 2008), obecnie pastor Zboru „ Betania” w Szczecinie, wiceprezes Prezydium Komitetu Krajowego Towarzystwa Biblijnego w Polsce, współprzewodniczący Szczecińskiej Inicjatywy Ekumenicznej oraz członek Polskiego Towarzystwa Autobiograficznego. Ma w swym dorobku teksty publicystyczne, recenzje, artykuły naukowe nie tylko z teorii literatury – pokłosie pracy przede wszystkim w wyższej uczelni. Autor autobiografii „ Życie, życie moje…” , redaktor i konsultant książek biograficznych. Obecnie szczególnie interesuje się właśnie biografistyką oraz procesem komunikacji nie tylko homiletycznej.

  Wszystkie teksty Autora

 • Bogna Kuczyńska

  Bogna Kuczyńska

  Żona pastora Arka, którego od lat wspiera w pracy na rzecz zielonoświątkowej wspólnoty z ul. Siennej w Warszawie. Mama wspaniałej trójki: Moniki, Szymona oraz Piotrka. Pedagog specjalny, psychoterapeuta, dyrektor Chrześcijańskiej Poradni przy Zborze Stołecznym KZ, wykładowca w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej, zajmuje się nadzorowaniem administracji zborowej, śpiewa i sprawuje opiekę duszpasterską w chórze Sienna Gospel Choir.

  Wszystkie teksty Autora

 • Weronika Czajko

  Weronika Czajko

  Kiedyś sięgnęła po Pismo Święte i tak odkryła Jezusa jako Boga i Przyjaciela. Korzysta z różnych mediów i designu, by o Nim opowiadać. Lubi dobrą kuchnię. Często myśli o Południowej Afryce, gdzie pracowała jako misjonarka. Żona Szczepana, mama Franka i Joasi. Związana z kościołem przy ul. Siennej w Warszawie.

  Wszystkie teksty Autora

 • Eric Davis

  Eric Davis

  Eric jest pastorem kościoła Cornerstone Church w Jackson Hole, w stanie Wyoming w USA, który założył wraz z grupą przyjaciół w 2008 roku. Jego żona Leslie towarzyszy mu od 14 lat i jest mamą ich trojga dzieci. Bloguje pod adresem www.thecripplegate.com.

  Wszystkie teksty Autora

 • Leszek Jańczuk

  Leszek Jańczuk

  Urodził się 26 listopada 1965 roku w Hajnówce. Oddał swe serce Chrystusowi podczas ewangelizacji B. Grahama w Białymstoku w 1978 roku. Jest duchownym Kościoła Zielonoświątkowego, absolwentem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Ukończył studia podyplomowe na Vrije Universiteit w Amsterdamie (1998-1999). Tytuł doktora uzyskał w grudniu 2005 r. Jest jednym z tłumaczy Biblii Ekumenicznej. Od 2010 r. członek stowarzyszony Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie.
  Lubi filozofię. Czyta dialogi Platona i powieści Dostojewskiego. Najchętniej słucha muzyki Bacha, Beethovena i Mendelssohna. Lubi biegi długodystansowe, pasjonuje się przyrodą Puszczy Białowieskiej, słucha kazań Billy’ego Grahama, edytuje Wikipedię.

  Wszystkie teksty Autora

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.