Radosław Siewniak

Radosław Siewniak


Chrześcijanin. Publicysta, ewangelista, założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), wizjoner. Autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, wspinaczki, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak.


 • Religia versus Ewangelia

  Religia versus Ewangelia

  Istniała pewna grupa religijnych ludzi, z pozoru bliska Boga, ale głęboko w sercu - daleka. Stała w opozycji do "nauki chrześcijańskiej", którą przyniósł Jezus. Wydaje się, że Ewangelia w sposób jasny ukazuje, że można religijnie żyć, mówić o Bogu i minąć się z Nim.


 • Groźniejsze niż myślisz

  Groźniejsze niż myślisz

  Istnieją pewne grzechy, których nie zwykliśmy nazywać grzechem. Których zwykliśmy w ogóle nie nazywać, bo tak bardzo do nich przywykliśmy. Szczególnie, kiedy wychodzą od nas, albo od tych, których lubimy - przeciw tym, za którymi nie przepadamy.


 • Jak uciec przed ludźmi, których nie cierpię?

  Jak uciec przed ludźmi, których nie cierpię?

  Jeśli postawa Anny Zawadzkiej i jej światopogląd sprawią, że zacznę nie cierpieć ludzi, to będzie moja największa porażka.


 • Wielka Niedziela

  Wielka Niedziela

  Wielka Niedziela! Jezus zmartwychwstał. Dzień zmartwychwstania Pańskiego o dziwo nie zaczyna się od radości, ale od smutku. Nie zaczyna się radosnym „Jezus zmartwychwstał!”, ale przepełnionym łzami zdaniem „Gdzie jest mój Pan?” Marii z Magdali.


 • Wielka Sobota

  Wielka Sobota

  Wielka Sobota. Jezus złożony w grobie. Czas oddzielający Wielki Piątek od Wielkiej Niedzieli. Czas oddzielający dzień smutku, w którym zdawać by się mogło zło zwyciężyło dobro, od niedzieli zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią.


 • Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  Wielki Piątek. Jezus sądzony, odrzucony, wyszydzony i ukrzyżowany. Jak uczy historia człowieka i wszystko, co wokół nas, istotą życia jest to, aby dostać się na szczyt i jak najdłużej się na nim utrzymać. Ewentualnie wspiąć się jeszcze wyżej.


 • Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek. Jezus świętuje Paschę ze swoimi uczniami. Kiedy On gorąco pragnie spożyć Paschę z nimi, zanim zostanie ukrzyżowany, uczniowie kłócą się o najlepsze miejsce w Królestwie Bożym.


 • Wielka Środa

  Wielka Środa

  Wielka Środa. Dzień zdrady Jezusa przez Judasza. Ludzki grzech, nasz grzech, mój grzech, jest w swej najgłębszej istocie sprzedawaniem Boga za inne, pozorne dobro.


 • Wielki Wtorek

  Wielki Wtorek

  Wielki Wtorek. Jezus naucza w świątyni i bada serca uczonych w Piśmie. Zaglądając we wnętrza ważnych osobistości religijnych i wielokrotnie powiada „biada”.


 • Wielki Poniedziałek

  Wielki Poniedziałek

  Wielki poniedziałek. Jezus oczyszcza świątynię. "Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców".


 • Niedziela Palmowa

  Niedziela Palmowa

  Niedziela Palmowa objawia prawdę o człowieku. Jesteśmy gotowi wiwatować, kłaniać się nisko, krzyczeć „Hosanna!", by zaraz odwrócić się plecami, wskazać palcem, osądzić, krzyknąć „Ukrzyżuj!".


 • Duchowe Mont Blanc, część 4.

  Duchowe Mont Blanc, część 4.

  Na „górze” zrozumiesz wszystko – zobaczysz swoje życie z góry, przebytą drogę i to, jak On cię prowadził. Na „górze” poznasz Boga tak, jak sam zostałeś poznany. Na „górze” minie już zmęczenie, strach, ból, rozpacz.


 • Duchowe Mont Blanc, część 3.

  Duchowe Mont Blanc, część 3.

  Po wejściu na lodowiec, patrząc w górę, zobaczyliśmy sklepienie nieba wypełnione blaskiem milionów gwiazd. Patrząc w dół, widzieliśmy dolinę Chamonix oświetloną dziesiątkami tysięcy światełek. Jakby niebo łączyło się z ziemią i ziemia z niebem.


 • Duchowe Mont Blanc, część 2.

  Duchowe Mont Blanc, część 2.

  Tak zaczyna się każde wyjście w góry. Musisz zabrać to, co niezbędne, by przetrwać; łachmany, które mogą ciążyć, trzeba zostawić na dole. Nie lubię się pakować, ale lubię tę procedurę: co wziąć, czego nie brać. Przemyślane sortowanie rzeczy na konieczne i zbędne.


 • Duchowe Mont Blanc, część 1.

  Duchowe Mont Blanc, część 1.

  Zamierzaliśmy zdobyć Mont Blanc, najwyższy szczyt Europy. W 2011 r., z powodu załamania pogody, musieliśmy zawrócić do domu. Po czterech latach, w innym składzie, wyszliśmy na szczyt.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.