Radosław Siewniak
Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak
Tęskniąc za światłością - refleksje po filmie
„Tylko nie mów nikomu” – wstrząsający do głębi film o piekle pedofilii występującej w kościele rzymskokatolickim w Polsce. Wczoraj obejrzałem.
Jak Żydzi zniknęli z Iraku - refleksja o Bogu historii
W 1951 większość irackich Żydów zmuszona została do opuszczenia kraju. Stali się w ofiarami przemocy, wypędzeń i konfiskat. Patrząc po ludzku, to kolejny dramat, który stał się udziałem tego narodu. Jest też inna perspektywa.
Refleksja na 70. rocznicę odrodzenia Izraela
Mija 70. rocznica odrodzenia się państwa Izrael. W kontekście Bożych proroctw - to coś o kapitalnym znaczeniu dla nas i całego świata.
Wielka Niedziela
Wielka Niedziela. Jezus zmartwychwstał! Dzień zmartwychwstania Pańskiego o dziwo nie zaczyna się od radości ale od smutku. Nie zaczyna się radosnym „Jezus zmartwychwstał!” ale przepełnionym łzami zdaniem „Gdzie jest mój Pan?”.
Wielka Sobota
Wielka Sobota. Jezus złożony w grobie. Czas oddzielający Wielki Piątek od Wielkiej Niedzieli. Czas oddzielający dzień bólu, śmierci i utraconych nadziei, od niedzieli radości zwycięstwa życia nad śmiercią.
Wielki Piątek
Wielki Piątek. Jezus sądzony, odrzucony, wyszydzony i ukrzyżowany. Jak uczy historia człowieka i to, co dzisiaj dookoła, istotą życia jest to, aby dostać się na szczyt i jak najdłużej się na nim utrzymać. Ewentualnie wspiąć się jeszcze wyżej.
Wielki Czwartek
Wielki Czwartek. Jezus świętuję Paschę ze swoimi uczniami. Kiedy On gorąco pragnie spożyć Paschę z nimi, zanim zostanie ukrzyżowany, uczniowie kłócą się o najlepsze stołki w Królestwie Bożym.
Wielka Środa
Wielka Środa. Dzień zdrady Jezusa przez Judasza. Ludzki grzech, nasz grzech, mój grzech, jest w swej najgłębszej istocie sprzedawaniem Boga za inne, pozorne dobro.
Wielki Wtorek
Wielki Wtorek. Jezus naucza w świątyni i bada serca uczonych w Piśmie. Zagląda we wnętrza ważnych osobistości religijnych i wielokrotnie powiada „biada”.
Wielki Poniedziałek
Wielki Poniedziałek. Jezus oczyszcza świątynię. „Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców”. Dzisiaj istnieje już tylko jedna świątynia, którą jest ciało każdego, kto uwierzy.
Niedziela Palmowa
Niedziela Palmowa. Jezus wkracza do Jerozolimy rozpoczynając drogę na krzyż. Krzyż, który przyniesie śmierć i życie.
Mój Zbawiciel. Zatańczyć Ewangelię
W 1986 roku Bóg poruszył serce amerykańskiej tancerki baletowej Kathy Thibodeaux pragnieniem przywrócenia znaczenia tańca we współczesnym Kościele. Tańca jako narzędzia wyrażania modlitwy i uwielbienia Boga, ale również tańca jako możliwości przekazu Ewangelii. Pragnienie tancerki zostało pobłogosławione przez Twórcę tańca i sztuki. Na małe „tak” artystki, Bóg odpowiedział swoim „TAK”.
Józef - milczący mąż Ewangelii
Postawa Józefa zapowiadała sprawiedliwość, jakiej uczył dopiero sam Jezus Chrystus. Sprawiedliwość, która nie polega na sądzie, a na wejrzeniu w serce człowieka, by pomóc, uleczyć i uratować. Sprawiedliwość, która nie sądzi na podstawie naszych domysłów i wyobrażeń.
Boże Narodzenie to szansa
Co roku w okresie świątecznym niektórzy chrześcijanie negują świętowanie narodzin Pańskich, powołując się na to, że Biblia nie nakazuje wspominania narodzin Jezusa.
Objawienia maryjne, czyli nie tylko o tym, co nas dzieli ale skąd pochodzą różnice
Jak ma się rzecz z objawieniami maryjnymi? Jeżeli są prawdą – nie ma dla nas innej drogi, wszak pochodzą od Boga i są Jego przesłaniem dla Kościoła. Jeżeli jednak prawdą nie są – nie traktujmy poważnie ich przesłania, ponieważ mogą sprowadzić nas na bezdroża.
My chcemy Boga - hasło z marszu niepodległości. A jakich nas chce Bóg?
Kiedy za hasłem „My chcemy Boga" kryje się życzenie komuś śmierci („Śmierć wrogom ojczyzny"), rasizm („Europa będzie biała albo bezludna"), agresja, niechęć do innych ludzi, to czuję się obco i pytam: „Jakiego Boga?".
Dlaczego nie modlę się na różańcu
Żydówka Miriam, którą wybrał Bóg, aby porodziła na ziemi Bożego Syna, Jezusa, jest dla Kościoła kimś szczególnym, niesamowitym, absolutną bohaterką wiary, przykładem ufności i pokory. Dlaczego więc nie modlę się do niej i nie odmawiam różańca?
Religia versus Ewangelia
Istniała pewna grupa religijnych ludzi, z pozoru bliska Boga, ale głęboko w sercu - daleka. Stała w opozycji do "nauki chrześcijańskiej", którą przyniósł Jezus. Wydaje się, że Ewangelia w sposób jasny ukazuje, że można religijnie żyć, mówić o Bogu i minąć się z Nim.
Groźniejsze niż myślisz
Istnieją pewne grzechy, których nie zwykliśmy nazywać grzechem. Których zwykliśmy w ogóle nie nazywać, bo tak bardzo do nich przywykliśmy. Szczególnie, kiedy wychodzą od nas, albo od tych, których lubimy - przeciw tym, za którymi nie przepadamy.
Jak uciec przed ludźmi, których nie cierpię?
Jeśli postawa Anny Zawadzkiej i jej światopogląd sprawią, że zacznę nie cierpieć ludzi, to będzie moja największa porażka.
Duchowe Mont Blanc, część 4.
Na „górze” zrozumiesz wszystko – zobaczysz swoje życie z góry, przebytą drogę i to, jak On cię prowadził. Na „górze” poznasz Boga tak, jak sam zostałeś poznany. Na „górze” minie już zmęczenie, strach, ból, rozpacz.
Duchowe Mont Blanc, część 3.
Po wejściu na lodowiec, patrząc w górę, zobaczyliśmy sklepienie nieba wypełnione blaskiem milionów gwiazd. Patrząc w dół, widzieliśmy dolinę Chamonix oświetloną dziesiątkami tysięcy światełek. Jakby niebo łączyło się z ziemią i ziemia z niebem.
Duchowe Mont Blanc, część 2.
Tak zaczyna się każde wyjście w góry. Musisz zabrać to, co niezbędne, by przetrwać; łachmany, które mogą ciążyć, trzeba zostawić na dole. Nie lubię się pakować, ale lubię tę procedurę: co wziąć, czego nie brać. Przemyślane sortowanie rzeczy na konieczne i zbędne.
Duchowe Mont Blanc, część 1.
Zamierzaliśmy zdobyć Mont Blanc, najwyższy szczyt Europy. W 2011 r., z powodu załamania pogody, musieliśmy zawrócić do domu. Po czterech latach, w innym składzie, wyszliśmy na szczyt.