Niedziela Palmowa
fot. Andrew Shiva, wikimedia.org

Niedziela Palmowa

Radosław Siewniak 20 marca 2016

Niedziela Palmowa objawia prawdę o człowieku. Jesteśmy gotowi wiwatować, kłaniać się nisko, krzyczeć „Hosanna!", by zaraz odwrócić się plecami, wskazać palcem, osądzić, krzyknąć „Ukrzyżuj!".

To jest wpisane w historię człowieka. To doprowadzało do wojen, podziałów, bólu, cierpienia i łez. Przewrotne jest serce człowieka. Jezus, miał pełną wiedzę o człowieku, kiedy za niego umierał. Wiedział ile razy zostanie zdradzony, opuszczony, także przeze mnie. Wiedział, że krzycząc „Hosanna!", jednocześnie ukrzyżuję Go swoim grzechem, brakiem miłości, pychą, przeoczeniem, zaparciem się. Pomimo tego, Jezus wszedł do Jerozolimy, która stała się drogą na krzyż, na którym rozpiął swoje ramiona. Rozpiął je dla nas! Jezu, naucz mnie tego. Pragnę.

  • TAGI: Grzech | Jezus | Niedziela Palmowa | Wiara | Wielkanoc
Radosław Siewniak

Autor: Radosław Siewniak

Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.