Bez lęku wobec wyzwania

Arkadiusz Kuczyński 15 czerwca 2014

Obejrzałem mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej, w którym zmierzyły się Brazylia z Chorwacją. I choć po ludzku wydawało się, że mecz może być grą do jednej bramki, to jednak nic takiego nie miało miejsca.

To była piękna walka dwóch równorzędnych przeciwników, z których jeden dysponował dodatkowym wsparciem w postaci swojego miejsca i swoich kibiców. Gdyby tego wsparcia zabrakło, nie wiadomo jak to widowisko by się skończyło.

Sukcesem Chorwatów, mimo ich porażki, była gra pozbawiona lęku i kompleksów wobec wielkiej i faworyzowanej Brazylii.

Ich postawa uczy nas, przywódców, bardzo ważnej prawdy, która sprawdza się za każdym razem, gdy stajemy przed wyzwaniami, które wydają się przerastać nasze możliwości.

Lęk i zwątpienie we własne siły jest naturalną reakcją ludzi na przeciwności, szczególnie tych, którzy są dotknięci poczuciem niskiej samooceny. Takimi bywają nawet najlepsi liderzy.

Problemem nie jest jednak realny brak kompetencji czy umiejętności, one są i zazwyczaj ujawniają się w działaniu. Ale to właśnie lęk przed wielkością wyzwania, misji czy zadania, paraliżuje nas i zatrzymuje w miejscu.

Dlatego tak często Biblia powtarza nam słowa: Nie bój się! Nie lękaj się!

Nie bój się zmierzyć ze swoim wyzwaniem!
Nie jesteś bez szans, bo nie jesteś sam!

Ten, do którego należy wszelka moc i władza na niebie i na ziemi jest z tobą na zawsze. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.

Arkadiusz Kuczyński

Autor: Arkadiusz Kuczyński

Urodził się i wychowywał w Trójmieście. Tam też nawrócił się podczas nauki w szkole średniej, w 1984 roku. Po ukończeniu szkoły średniej odbył zasadniczą służbę wojskową, podczas której odebrał wyraźne powołanie do służby Bogu. Absolwent studiów teologicznych (WST, ChAT), duchowny, członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP i wykładowca w WSTS. Od 1994 drugi pastor Zboru Stołecznego Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Siennej. 21 października 2001 r. został wprowadzony w urząd pierwszego pastora tej społeczności. Żonaty z Bogną, która wraz z nim tworzy i realizuje wizję i kierunek działania Zboru Stołecznego. Oboje są szczęśliwymi rodzicami Moniki, Szymona i Piotra.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.