Wielki Poniedziałek
fot. Djampa, wikimedia.org

Wielki Poniedziałek

Radosław Siewniak 26 marca 2018

Wielki Poniedziałek. Jezus oczyszcza świątynię. „Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców”. Dzisiaj istnieje już tylko jedna świątynia, którą jest ciało każdego, kto uwierzy.

Jezus oczyszcza więc nasze życie. Nieraz bowiem zamiast być dla siebie braćmi, jesteśmy zbójcami napadającymi na siebie antysłowem pomówienia, osądu, arbitralnej, krzywdzące oceny. To potrafi zająć całe nasze życie. Mentalność podejrzliwości i zbójcy zamiast mentalności błogosławienia i modlitwy. Dzisiaj Jezus przychodzi do naszej świątyni życia, aby znaleźć w tym miejscu modlitwę i służbę drugim.

Każdego dnia wybieram, czy moje życie będzie targowiskiem złych emocji, czy miejscem dobrych myśli o innych; czy będzie źródłem złorzeczenia czy źródłem błogosławienia; czy będą ruderą podejrzliwości i niechęci czy świątynią życzliwości i miłości.

  • TAGI: Krytyka | Oczyszczenie | Sąd | Słowa | Wielkanoc
Radosław Siewniak

Autor: Radosław Siewniak

Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.