Pewien człowiek...

Arkadiusz Kuczyński 05 lipca 2014

W swoich rozmowach z pastorem Seniorem lubiłem słuchać anegdot związanych ze znanymi osobami z naszego środowiska kościelnego. Jednym z takich ludzi był pewien brat, którego poznałem jako świeżo nawrócony nastolatek.

Kiedy był on młodym człowiekiem, jako początkujący kaznodzieja usługiwał na kresach wschodnich w tamtejszych zborach, posługując się w swej służbie bardzo radykalnymi, napominającymi kazaniami.

Po jednym z takich kazań, gdy było już po nabożeństwie, podszedł do niego długoletni sługa Boży i powiedział:

Młody człowieku, nie krzycz tak na ludzi i nie osądzaj ich tak surowo, bo gdy sam upadniesz, nie będziesz miał nikogo, kto by chciał cię podnieść.

Ta historia zrobiła na mnie ogromne wrażenie i na stałe wpisała się w moją kaznodziejską i liderską świadomość.

Arkadiusz Kuczyński

Autor: Arkadiusz Kuczyński

Urodził się i wychowywał w Trójmieście. Tam też nawrócił się podczas nauki w szkole średniej, w 1984 roku. Po ukończeniu szkoły średniej odbył zasadniczą służbę wojskową, podczas której odebrał wyraźne powołanie do służby Bogu. Absolwent studiów teologicznych (WST, ChAT), duchowny, członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP i wykładowca w WSTS. Od 1994 drugi pastor Zboru Stołecznego Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Siennej. 21 października 2001 r. został wprowadzony w urząd pierwszego pastora tej społeczności. Żonaty z Bogną, która wraz z nim tworzy i realizuje wizję i kierunek działania Zboru Stołecznego. Oboje są szczęśliwymi rodzicami Moniki, Szymona i Piotra.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.