Podróż na sto stóp (2014)
fot. Francois Duhamel, DreamWorks II Distribution Co., LLC, Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podróż na sto stóp (2014)

Monika Kotulska 28 sierpnia 2014

Jak wiele historii opowiada o ludziach wygnanych z własnego domu i tułających się po świecie w poszukiwaniu szczęścia? Wiele. Nie zmienia to faktu, że ten film warto zobaczyć - samemu lub w towarzystwie.

O czym opowiada? O życiu, miłości, szczęściu, trudnościach, spełnianiu marzeń, uprzedzeniach i budowaniu mostów. Ma wszystko to, co dobra opowieść powinna w sobie zawierać. Historia łączy, poprzez gotowanie, życie rodziny hindusów poszukujących nowego domu oraz francuskiej damy.

Ten film (a wcześniej także książka) jest międzypokoleniowy. Piękne widoki francuskiej prowincji, kolory indyjskich potraw, a także humor oraz mistrzowska gra aktorów, tworzą barwny obraz. Wychodząc z kina czujemy się jak po wizycie w dobrej restauracji, planujemy wycieczkę do Francji i szukamy najbliższej knajpy z indyjskimi przysmakami.

Jednak nie tylko sama oprawa filmu budzi w nas dobry smak, ale przede wszystkim życie, które podglądamy na ekranie. Przemiany zachodzące w bohaterach dodają otuchy, ukazując kwintesencję naszej egzystencji. To film, który budzi w ludziach ciepłe uczucia.

Do obejrzenia "Podróży na sto stóp" zachęcam każdego, kto lubi kino na dobrym poziomie i chce po prostu miło spędzić wieczór - szczególnie w gronie ukochanych osób. Będzie słodko, ale bez mdłości.

Podróż na sto stóp

Gatunek: dramatReżyseria: Lasse Halström
Scenariusz: Steven Knight
Premiera w Polsce: 8 sierpnia 2014

  • TAGI: Dramat | Film | Francja | Indie | Kuchnia | Recenzja
Monika Kotulska

Autor: Monika Kotulska

Studentka psychologii, zaangażowana w wiele działań Kościoła, kobieta pracująca. Marzy o podróżach, domku na wsi i napisaniu książki. Ciekawią ją sprawy ze świata Azji, filmu, kuchni, psychologii oraz życie chrześcijanina we współczesnym świecie. Na co dzień współtworzy smaki i atmosferę Sienna Bistro & Cafe.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.