Mój Zbawiciel. Zatańczyć Ewangelię
fot. Tomasz Iwański

Mój Zbawiciel. Zatańczyć Ewangelię

Radosław Siewniak 22 stycznia 2018

W 1986 roku Bóg poruszył serce amerykańskiej tancerki baletowej Kathy Thibodeaux pragnieniem przywrócenia znaczenia tańca we współczesnym Kościele. Tańca jako narzędzia wyrażania modlitwy i uwielbienia Boga, ale również tańca jako możliwości przekazu Ewangelii. Pragnienie tancerki zostało pobłogosławione przez Twórcę tańca i sztuki. Na małe „tak” artystki, Bóg odpowiedział swoim „TAK”.

Wszystko zaczęło się od 7-osobowej szkoły baletowej. Dzisiaj Ballet Magnificat to największa chrześcijańska szkoła baletowa na świecie, mająca dwie grupy misyjne, Alpha i Omega, dzielące się Ewangelię na całym świecie. Każdego roku grupa baletowa wystawia od 100 do 200 spektakli teatralno-muzycznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej i w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi w przeszło 40 państwach. Na „wysublimowane piękno i najwyższy profesjonalizm” (jak napisał o nich amerykański „Dallas Morning News”) składa się innowatorska mozaika stylów tanecznych – od klasycznego, przez jive’a, aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.

W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się poruszające spektakle, m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Powrót marnotrawnego”, powieści Corrie ten Boom „Bezpieczna Kryjówka”, „Wybaw nas”, historia wyjścia Izraela z Egiptu, „Listy starego diabła do młodego” wg książki C.S. Lewisa, „Szkarłatny sznur” - dotykający tematu wiary w czasie prześladowań, „Twarzą w twarz” o tym jak to jest żyć z Chrystusem, a jak bez Niego, czy świąteczny spektakl „Światło przyszło”.

Ballet Magnificat przylatuje do Polski od siedmiu lat na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”. W naszym kraju wystawili już ponad 50 spektakli, które zobaczyło około 25 tysięcy osób. Podczas polskiego turnée w kwietniu i maju b.r. będzie można zobaczyć ich w 12 różnych miastach w naszym kraju.

Tournée Ballet Magnificat - Polska 2018.

6.04. – Spotkanie z Ballet Magnificat. Chełm
7.04. – „Bezpieczna Kryjówka”, Ballet Magnificat w Chełmie
8.04. – „Szkarłatny sznur”, Ballet Magnificat w Chełmie
13.04. – „Powrót marnotrawnego”, Ballet Magnificat w Otrębusach
14.04. – „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Warszawie
15.04. – „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Olsztynie
16.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Olsztynie
18.04. - „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Nowej Soli
19.03. - warsztaty taneczne z Ballet Magnificat: „Taniec w uwielbieniu”. Chorzów
20.04. - „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Chorzowie
22.04. - „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Chrzanowie
23.04. - „Bezpieczna kryjówka”, Ballet Magnificat w Oświęcimiu
11.05. - Ballet Magnificat w Przemyślu (w trakcie przygotowywania)
12.05. - „Powrót marnotrawnego”, Ballet Magnificat w Czerwionka-Leszczyny
13.05. - „Szkarłatny sznur”, Ballet Magnificat w Jaworznie

Więcej informacji można uzyskać na www.facebook.com/balletmagnificatpolska lub pisząc na adres mailowy Stowarzyszenia Do Źródła, organizatora spektakli Ballet Magnificat w Polsce: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • TAGI: Balet | Ewangelizacja | Muzyka | Taniec
Radosław Siewniak

Autor: Radosław Siewniak

Chrześcijanin. Założyciel i prezes Stowarzyszenia "Do Źródła" (www.dozrodla.org), ewangelista i nauczyciel Słowa Bożego. Publicysta, autor książki „Prawda głodna odwagi”. Bóg szczególnie położył na jego sercu jedność chrześcijan i głoszenie Ewangelii. Obdarzony darem niesienia nadziei oraz mówienia z miłością o Bogu i Jego pragnieniach wobec człowieka. Uwielbia wzbudzać głód poznania Chrystusa i pragnienie zgłębiania Jego Słowa. Głosił w wielu miejscach w Polsce oraz za granicą (Stany Zjednoczone, Austria, Czechy, Norwegia). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, podróży, fotografii, dobrej książki oraz piłki nożnej. W internecie można go spotkać na www.facebook.com/StowarzyszenieDoZrodla oraz www.facebook.com/radek.siewniak


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.