Ziarno Prawdy (2014)
fot. Nextfilm, materiały prasowe

Ziarno Prawdy (2014)

Monika Kotulska 04 marca 2015

Film “Ziarno Prawdy” to mroczna opowieść, której akcja rozgrywa się w Sandomierzu. Ktoś popełnia morderstwa w taki sposób, aby rzucić podejrzenia na społeczność żydowską.


Od najmłodszych lat jestem zagorzałą miłośniczką kryminałów, szczególnie tych książkowych. Film, który chciałabym polecić, jest ekranizacją jednej z moich ulubionych książek autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego – polskiego pisarza. Napisał on serię trzech powieści o prokuratorze Teodorze Szackim, z czego dwie sfilmowano.

Film “Ziarno Prawdy” to mroczna opowieść, której akcja rozgrywa się w Sandomierzu. Ktoś popełnia morderstwa w taki sposób, aby rzucić podejrzenia na społeczność żydowską. Prokurator, jako nowy mieszkaniec miasta, ma za zadanie odkryć, czy któryś z Żydów mści się na mieszkańcach Sandomierza, czy jednak za popełnionymi zbrodniami stoi zupełnie inna historia.

Ekranizacja książki świetnie utrzymuje mroczny klimat, budowane napięcie sprawia, że możemy poczuć dreszcze na plecach, a muzyka drażni nerwy. Cały obraz sprawia niesamowite wrażenie przebywania w samym środku intrygi. Dodatkowym atutem jest kunszt aktorski Roberta Więckiewicza, który gra głównego bohatera. Ten jeden z najlepszych polskich aktorów po raz kolejny sprawia, że warto przyjść do kina. Film polecam osobom, które lubią mroczne kryminały i ciekawie opowiedziane historie, a także fanom dobrego polskiego kina. Wszystkich zachęcam również do sięgnięcia po książki Miłoszewskiego.

Ziarno Prawdy  

Gatunek: kryminał
Reżyseria: Borys Lankosz
Scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski
Premiera: 30 stycznia 2015

  • TAGI: Film | Kryminał | Sandomierz | Żydzi
Monika Kotulska

Autor: Monika Kotulska

Studentka psychologii, zaangażowana w wiele działań Kościoła, kobieta pracująca. Marzy o podróżach, domku na wsi i napisaniu książki. Ciekawią ją sprawy ze świata Azji, filmu, kuchni, psychologii oraz życie chrześcijanina we współczesnym świecie. Na co dzień współtworzy smaki i atmosferę Sienna Bistro & Cafe.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.