Ktoś próbuje zatruć ci życie

Michał Włodarczyk 03 lipca 2014

Mimo, że nie należę do ludzi, którzy za wszystkie niepowodzenia obwiniają diabła, to jednak uważam, że niekiedy dość skutecznie udaje mu się zatruć nam życie poprzez podsuwanie różnych kłamstw.

Wciska więc nam różne brednie: na temat Boga („Bóg nigdy ci nie wybaczy”, „Bóg o tobie zapomniał”), na temat okoliczności („nigdy nie znajdziesz pracy”, „tej sytuacji nie da się zmienić”), na temat innych ludzi („on chce cię zmanipulować”, „jej intencje wobec ciebie są złe”), na twój temat („jesteś za głupi, żeby ci się udało”, „jesteś zbyt mądry, by pytać innych o radę”).

Problemy zaczynają się, kiedy uwierzymy w jedno z tych kłamstw. Łatwo wówczas o złe emocje, konflikt, obwinianie, żal czy zranienia. Zdarza się, że naprawdę cierpimy, nie dostrzegając, że przyczyną trudnej sytuacji nie są ani okoliczności, ani inni ludzie, ani nawet Pan Bóg, ale zasiane przez diabła kłamstwo, w które po prostu uwierzyliśmy.

W obliczu takiej sytuacji, zanim zaczniemy się użalać lub złościć, naprawdę warto zacząć od pytania: „Panie, czy to prawda?”. Zdemaskowanie kłamstwa pozwala uniknąć nam wielu niepotrzebnych problemów.


Boże, naucz mnie odróżniać Twoją prawdę od diabelskich kłamstw:
- na Twój temat,
- na temat innych ludzi,
- na temat okoliczności i sytuacji, w jakiej się znajduję,
- o mnie.

  • TAGI: Kłamstwo | Szatan | Zło
Michał Włodarczyk

Autor: Michał Włodarczyk

Chrześcijanin. Duchowny Kościoła Zielonoświątkowego. Pastor "Kościoła dla Ciebie" w Bydgoszczy. Mąż Izy oraz tata Oli, Ani i Liwii. Autor bloga: michalwlodarczyk.wordpress.com. Kocha patrzeć na życie przemienione przez Ewangelię. Głupieje ze szczęścia, gdy choć odrobinę może być w tej przemianie pomocny.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.