Marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami - już w niedzielę
źródło grafiki: organizatorzy marszu

Marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami - już w niedzielę

03 września 2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzyreligijnym marszu solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Prosimy o zabranie ze sobą czerwonych kwiatów – na znak naszej pamięci o współczesnych męczennikach.

Na koniec marszu złożymy je wokół kamieni i drzewek w Ogrodzie Sprawiedliwych – modląc się, aby również dzisiaj nie brakowało ludzi sprawiedliwych tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Podczas marszu będzie można wesprzeć konkretne działania na rzecz pomocy ofiarom prześladowań prowadzone przez organizacje: Caritas i Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Poprzez ten marsz, polscy wyznawcy różnych religii chcą publicznie okazać swoją solidarność z najbardziej obecnie na świecie prześladowaną wspólnotą religijną. Myślimy zwłaszcza o ofiarach prześladowań w ostatnim czasie na Bliskim Wschodzie i w niektórych krajach Afryki Środkowej.
Pamiętamy również o innych prześladowanych grupach religijnych – w marszu wezmą udział m.in. studiujący w Polsce jazydzi. Chcemy wezwać przywódców Europy i świata do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz obrony wszystkich ofiar prześladowań religijnych.

Marsz jest oddolną, spontaniczną inicjatywą osób uczestniczących w dialogu międzyreligijnym. Udział w marszu zapowiedzieli już: żydzi, muzułmanie, jazydzi, buddyści oraz chrześcijanie różnych wyznań. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli!

Gdzie i kiedy?

Marsz odbędzie się w niedzielę, 7 września. Rozpoczęcie o godz. 13.15 – al. Solidarności 80 w Warszawie, przy kościele katolickim Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (zwany kościołem przesuwanym)
Zakończenie ok. godz. 14.30 – Ogród Sprawiedliwych na skwerze „Jura” Gorzechowskiego
Trasa marszu:
- al. Solidarności w stronę alei Jana Pawła II
- al. Jana Pawła II do ul. Dzielnej
- ul. Dzielną do Ogrodu Sprawiedliwych na skwerze „Jura” Gorzechowskiego

ORGANIZATORZY

Duszpasterstwo obcokrajowców anglojęzycznych archidiecezji warszawskiej
Redakcja kwartalnika „Więź”

Współorganizatorzy:
Polska Rada Chrześcijan i Żydów
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów

Zobacz wydarzenie na Facebooku

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.