Wady apostołów
fot. Freepik, www.freepik.com

Wady apostołów

Michał Włodarczyk 12 marca 2015

Dlaczego nie wiemy nic (albo niemal nic) o wadach apostołów? Możliwe są dwie odpowiedzi. Albo nie mieli żadnych wad, albo były one nieistotne z punktu widzenia Ewangelii.

Uczniowie byli normalnymi ludźmi. Z pewnością każdy z nich miał jakieś zalety i jakieś wady, swoje silne i słabe strony. Każdy z nich miał umiejętności i predyspozycje, które świetnie nadawały się do służby w drużynie Jezusa. Prawdopodobnie miał też cechy, które mogły wszystko popsuć. Jednak ani Jezus, ani ewangeliści nie mówią źle o apostołach. Dlaczego?

Wady uczniów nie przeszkadzały Jezusowi poprowadzić ich tam, gdzie sami nigdy by nie doszli. Z perspektywy Ewangelii okazały się one nie warte wzmiankowania. Defekty uczniów nie przeszkodziły Jezusowi w realizacji Jego misji. Nadal prowadził ją razem z nimi. Nie wiemy nic, żeby Jezus robił wyrzuty Tomaszowi, że się spóźnił. Paradoksalnie, dzięki tej sytuacji, zawdzięczamy Tomaszowi szczególne korepetycje z wiary.

Niekiedy zbyt dużo uwagi poświęcamy swoim słabym stronom lub potknięciom współpracowników. Z perspektywy wizji, którą żyje Kościół, nie mają one zbyt wielkiego znaczenia.

  • TAGI: Apostołowie | Jezus | Misja | Słabość
Michał Włodarczyk

Autor: Michał Włodarczyk

Chrześcijanin. Duchowny Kościoła Zielonoświątkowego. Pastor "Kościoła dla Ciebie" w Bydgoszczy. Mąż Izy oraz tata Oli, Ani i Liwii. Autor bloga: michalwlodarczyk.wordpress.com. Kocha patrzeć na życie przemienione przez Ewangelię. Głupieje ze szczęścia, gdy choć odrobinę może być w tej przemianie pomocny.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.