Open Doors

Open Doors


Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej organizacja mówi o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołuje do modlitwy za nich. Więcej: www.opendoors.pl


 • Koszmar codzienności w Nigerii

  Koszmar codzienności w Nigerii

  Rzeczywistość, w której funkcjonują na co dzień chrześcijanie w Nigerii, jest tragiczna. Setki młodych dziewcząt są porywane i sprzedawane niczym zwierzęta gospodarskie. Przeciętnie, każdej niedzieli, wierni pięciu wspólnot padają ofiarą zamachów. W pojedynczych atakach terrorystów ginie nawet 2.000 ludzi.


 • Cierpienie chrześcijan na Bliskim Wschodzie

  Cierpienie chrześcijan na Bliskim Wschodzie

  W ostatnich dniach napływa do nas wiele informacji o nasileniu prześladowań. W Syrii i Iraku radykałowie muzułmańscy opanowali około 1/3 obu krajów i ogłosili powstanie kalifatu. Ich śladem poszli nigeryjscy islamiści z Boko Haram. Również Libia pogrąża się w chaosie, w kraju walczą ze sobą milicje islamskie.


 • Dzień modlitwy za Irak

  Dzień modlitwy za Irak

  Zachęcamy wszystkich Braci i Siostry z Polski, oraz wszystkie wspólnoty, aby w najbliższą sobotę znaleźli czas na modlitwę za tych, którzy teraz cierpią, gdyż uwierzyli, że Jezus jest ich Panem i Zbawicielem, i woleli zostać raczej wygnańcami z własnych domów, niż wyprzeć się Świętego.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.