Barb Raveling

Barb Raveling


Chrześcijanka od przeszło 40 lat, choć przez większość swojego życia zmagała się z konsekwencjami złych nawyków, wobec których czuła się bezsilna. Kilkanaście lat temu odkryła, że Pismo Święte wnosi Bożą mądrość w te z pozoru banalne zmagania i zaczęła się cieszyć nową wolnością w swoim życiu. Autorka książek i artykułów poświęconych biblijnemu spojrzeniu na odchudzanie, poczucie własnej wartości, kwestie uzależnień i chrześcijańskiej wolności. Blogerka, publikuje studia biblijne (www.barbraveling.com). Żona, mama czwórki dzieci, miłośniczka aktywnego wypoczynku.


 • Apetyt na prawdę: Jak ci idzie?

  Apetyt na prawdę: Jak ci idzie?

  Czasem dobrze zrobić sobie przerwę i rozejrzeć się wokół. Przyjrzeć się swojemu życiu i zastanowić się, co działa, a co nie i zabrać się za to, co wymaga zmian.


 • Apetyt na prawdę: Dietetyczne porażki

  Apetyt na prawdę: Dietetyczne porażki

  Przeszło 12 lat temu zaczęłam prowadzić dziennik, w którym notowałam swoje postępy w walce z napadami gniewu. Ani razu nie przyszło mi do głowy znęcać się nad sobą przy okazji porażki na tym polu.


 • Apetyt na prawdę: Świąteczne obżarstwo

  Apetyt na prawdę: Świąteczne obżarstwo

  Wesołych Świąt! Uznałam, że warto porozmawiać o świątecznym obżarstwie, jako że każdy z nas będzie miał w nadchodzących dniach mnóstwo okazji do łamania przyjętych wcześniej zasad. Łamanie zasad w czasie świąt jest szczególnie łatwe, bo wiele czynników działa przeciwko naszym szlachetnym postanowieniom.


 • Apetyt na prawdę: Muszę schudnąć!

  Apetyt na prawdę: Muszę schudnąć!

  Czy czujesz czasem, że po prostu musisz mieć szczupłą sylwetkę? Waga była zawsze w moim życiu tym, co wymykało mi się spod kontroli. A ponieważ „musiałam” być szczupła, odchudzanie stało się dla mnie zdecydowanie ważniejsze, niż pragnął tego Bóg.


 • Apetyt na prawdę: Obżarstwo dla przyjemności

  Apetyt na prawdę: Obżarstwo dla przyjemności

  Kiedy byłam w szkole średniej, angażowałam się w grupę taneczną. Przed każdym występem odbywało się obowiązkowe ważenie. Jeśli tancerka nie przekroczyła określonego limitu wagi, mogła wystąpić. Jeśli przekroczyła, musiała oglądać scenę z widowni. Ta polityka wpędziła w fatalne nawyki te z nas, które były dość blisko granicy.


 • Apetyt na prawdę: Szukanie usprawiedliwień

  Apetyt na prawdę: Szukanie usprawiedliwień

  Im mocniej skupiam się na przełamywaniu złych nawyków, tym lepiej sobie uświadamiam, że mój umysł jest naprawdę podstępny. Rzadko kiedy postanawiam po prostu: „Dobra, poddaję się, zamierzam łamać zasady”.


 • Apetyt na prawdę: Jedzenie przez nieuwagę

  Apetyt na prawdę: Jedzenie przez nieuwagę

  Jest dopiero 11.30, a ja już złamałam swoje dietetyczne zasady. Nie stało się tak dlatego, że byłam jakoś strasznie głodna. Stało się to dlatego, że po prostu nie starałam się przestrzegać przyjętych zasad.


 • Apetyt na prawdę: Twój plan

  Apetyt na prawdę: Twój plan

  Ach, jak wspaniale byłoby rozwiązać wszelkie problemy związane z żywieniem i prawidłową wagą za jednym zamachem, w ciągu, powiedzmy, trzech tygodni.


 • Apetyt na prawdę: Odnowienie umysłu

  Apetyt na prawdę: Odnowienie umysłu

  Kwestie związane z racjonalnym odżywianiem, otyłością i samokontrolą nie pozostają bez znaczenia dla relacji z Bogiem i z ludźmi.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.