Chrześcijanie w Korei Północnej
fot. Głos Prześladowanych Chrześcijan

Chrześcijanie w Korei Północnej

09 kwietnia 2015

Międzynarodowy ekspert Eric Foley odwiedzi Polskę, by opowiedzieć o sytuacji prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej.

Eric Foley jest od wielu lat dyrektorem organizacji The Voice of the Martyrs w Korei Południowej, będącej partnerem polskiego Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan. Pełni też funkcję Sekretarza Generalnego International Christian Association, międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego misje The Voice of the Martyrs z całego świata, które niosą pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach.

W ramach swojej służby pastor Foley na wiele kreatywnych sposobów dociera z ewangelią do Korei Północnej i niesie pomoc mieszkańcom tego kraju. Największy rozgłos zyskał jego projekt wysyłki Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej balonami wyposażonymi w czujniki GPS (przeczytaj artykuł: Balonem do Korei Północnej). Jest on również dziekanem Underground University, uczelni kształcącej północnokoreańskich misjonarzy i duchownych.

Swoją wizytę w naszym kraju rozpocznie 22 kwietnia od spotkania z Parlamentarnym Zespołem ds. Obrony Chrześcijan na Świecie oraz konferencji prasowej w Sejmie RP. Następnie poprowadzi otwarte spotkania w Łodzi, Oświęcimiu, Warszawie i Radomiu. Na wszystkie spotkania wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!


Łódź, 22 kwietnia, godz. 18:00, Kościół Zielonoświątkowy, ul. Jaracza 95/97
Oświęcim, 23 kwietnia, godz. 18:00, Kościół Zielonoświątkowy,Rynek Główny 7
Warszawa, 24 kwietnia, godz. 18:00, Kościół Zielonoświątkowy, ul. Sienna 68/70
Radom, 25 kwietnia, godz. 13:00, Budynek NOT, ul. Krukowskiego 1

Głos Prześladowanych Chrześcijan - więcej informacji

  • TAGI: Eric Foley | Głos Prześladowanych Chrześcijan | Komunizm | Korea Północna | Prześladowania

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zamieszczanych treści bez zezwolenia zabronione.